fbpx

24Kitchen Dünya Lezzetleri Festivali 6 Nisan’da

24Kitchen Dünya Lezzetleri Festivali 6 Nisan 2019 Cumartesi günü Feriye Ortaköy’de gastronomi tutkunlarını ünlü şefler Kiran Jethwa, Sara La Fountain, Refika Birgül, Maksut Aşkar ve Memet Özer ile bir araya getiriyor.

Dünyaca ünlü şefleri ve kaliteli içerikleriyle bir yemek kanalından çok daha fazlası olan 24Kitchen’ın ilk kez gerçekleştireceği 24Kitchen Dünya Lezzetleri Festivali için geri sayım devam ediyor. Festival farklı mutfakları temsil eden en prestijli restoran stantlarında gün boyunca devam edecek sınırsız ikramları, müzik ve o mutfağın kültürünü yansıtan bir atmosferde gastronomi tutkunlarıyla buluşturacak.

İngiliz bir anne ve Hint bir babadan Kenya’da doğan, farklı kültürleri harmanlayan lezzetleriyle tanınan şef ve girişimci Kiran Jethwa; sadece yemekleriyle değil yaratıcı kişiliğiyle de mutfağın her alanına dokunan dünyaca ünlü şef, yemek yazarı ve tasarımcı Sara La Fountain; yerel malzemelere hayat veren ve zengin mutfak kültürümüzün geleneklerini koruyarak birbirinden lezzetli tarifler hazırlayan ekranların sevilen ismi Refika Birgül; tasarımcı kişiliğiyle ve kendine has üslubuyla Türk yemeklerine modern bir dokunuş katan Maksut Aşkar; yıllarca turizm sektöründe çalıştıktan sonra gastronomi merakı ve sevgisi sayesinde yepyeni tatların izine düşen Memet Özer yemek atölyelerinde, sağlıklı tarifleriyle tanınan ketojenik beslenmenin Türkiye’deki öncülerinden ve aynı zamanda yoga eğitmeni İlker Çağlayan ile sporcu beslenmesi alanında uzman antrenör ve pilates eğitmeni Adil Ayvaz keyifli söyleşilerde festival ziyaretçileriyle buluşacak.

Yeni neslin sevilen seslerinden Alyaile Joy FM’den DJ Barthezde canlı performanslarıyla festivale renk katacak.

Dünyadan farklı mutfakları temsil edecek lezzet noktalarında ise;

  • Amerikan mutfağından Burgeroom, Don Pablo’s, KİS, Markus, Sticky Fingers, Taco Department;
  • Fransız mutfağından Bakingroom, Crepe & Fondue, Sour & Sweet, Suflör, La Reine;
  • Türk mutfağından Develi, Cemilzade Lokumları, Fasuli, KİS Köfte, mezetepsim.com, Banliyö, Otantik;
  • Asya mutfağından Dubb Indian, Chinese Time.
  • İtalyan mutfağından Eataly, Girandola
  • Sağlık odaklı mutfaklardan ise Unibble, Healthy Snacks, İyi Lokanta, Ek Biç Ye İç ve çok daha fazlası 24Kitchen Dünya Lezzetleri Festivali için Feriye Ortaköy’de olacak.

FOX Networks Group ve Hybrid iş birliğiyle Vestel, %100 ve Finish sponsorluğunda düzenlenen 24Kitchen Dünya Lezzetleri Festivali, 6 Nisan 2019 Cumartesi günü Feriye Ortaköy’de gerçekleşecek.

 

Kaynak: Catering Türkiye ve 24Kitchen

Yorumlar

mood_bad
  • No comments yet.
  • Add a comment