fbpx

BigChefs’ten kış tatlısı: Armutlu Çikolatalı Tart

Sıcak buluşmalara ev sahipliği yapan BigChefs, gün içerisinde tatlı bir mola vermek isteyenleri ev yapımı tadında lezzetler ile karşılıyor. Kış menüsünün öne çıkan tatlarından biri olan Armutlu Çikolatalı Tart, ağızda dağılan hamuru ve içerisindeki yoğun çikolata tadı ile tadına doyulmaz bir lezzet sunuyor. Kış aylarına çok yakışan bu tatlı armut çikolata ve vanilyayı birleştiren özel tarifi ile tatlıseverlerin favorisi olacak.

Hem kahve ve çayların yanında tatlı bir mola vermek, hem de keyifle yenen güzel bir yemeği tatlıyla taçlandırmak isteyenlerin vazgeçilmez durağı olan BigChefs, kış menüsünde yer verdiği özel tatlılar ile her çatalda ayrı bir mutluluk yaşatıyor. Kış aylarının öne çıkan tatlarından biri olan Armutlu Çikolatalı Tart, lezzeti kadar sunumuyla da dikkat çekiyor.

Kıtır kıtır tart hamuru üzerinde yer alan yumuşak çikolata ve mis kokulu armutlar ile hazırlanan Armutlu Çikolatalı Tart, ev yapımı tadında lezzeti ile damaklarda eşsiz bir tat bırakıyor. Armutla çikolatanın uyumu ile baş döndüren bir lezzete imza atan bu tatlı, ağızda dağılan hamuruyla iştah açıyor. Mis gibi kokusu, kıvamı ve gözlere hitap eden sunumuyla damakları şenlendiren bu özel tartın son dokunuşları ise üzerine dökülen vanilyalı sos ve bir top vanilyalı dondurma ile yapılıyor.

Türk mutfağının geçmişten bugüne gelen mirasını modern dokunuşlarla yeniden yorumlayan BigChefs, menüsünde yer verdiği birbirinden özel tatlar ve ev sıcaklığındaki dekorasyonuyla keyifli zamanlara ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

BigChefs hakkında:

2007 yılında Ankara’da kurulan BigChefs, ilk günden itibaren misafir memnuniyetine öncelik vererek kısa sürede Türkiye’nin önde gelen restoran zinciri markası haline gelmiştir. 2014 yılında ilk yurt dışı şubesini Dubai’de açarak küresel bir marka olma yolculuğunu başlatan marka, günümüzde yurt içi ve yurt dışında toplam 55 şubesi ile hizmet vermektedir. Taxim Capital’den sağladığı yüzde 40 fon desteğiyle hızla büyüyen BigChefs, yurt içi ve yurt dışı yatırımlarını ve marka bilinirliğini artırmaya devam etmektedir. Taxim Capital yatırımcıları arasında EBRD (Avrupa Kalkınma ve İmar Bankası), IFC (Uluslararası Finans Kurumu, Dünya Bankası Üyesi), EIF (Avrupa Yatırım Fonu), DEG (Alman Yatırım ve Kalkınma Bankası) gibi uluslararası saygın kurumları barındırmaktadır.


Yorumlar

mood_bad
  • No comments yet.
  • Add a comment