fbpx

Catering sektörü için sevkiyat planlaması

Catering sektörü toplu yemek üretimi yapmakta ve üretilen yemeklerin yemek talep eden müşterilerin belirteceği konumlara sevkiyatını sağlamakadır. Toplu yemek üretimi kadar, üretilen toplu yemeklerin sevkiyatı da planlama ve ciddi bir operasyon gerektirmektedir.

Catering sektöründe hizmet veren şirketler, müşteri memnuniyetini sağlamak ve tasarruf etmek için sevkiyatlarını en iyi şekilde planlamalıdır. Doğru planlanan sevkiyat süreci maliyetleri azaltacağı gibi, müşteri memnuniyetini de en üst düzeye taşıyacaktır.

Doğru sevkiyat planlaması ile tasarruf sağlanabilir

Dünyada taşımacılık alanında lider firmalardan birisi olan UPS, doğru sevkiyat planlaması ile her yıl on milyonlarca lira tasarruf sağlıyor. UPS, bu alanda yaptığı atılımlarla tüm dünyada önemli bir örnek teşkil ediyor.

UPS tarafından geliştirilen bir navigasyon yazılımı araçların olabildiğince sola dönmesini engelliyor ve bu sayede araçlar yalnızca sağa dönerek kargolarını teslim ediyor. Firma, kargo araçlarında bu şekilde sola dünmeyi yasaklayarak toplam 37 milyon litre yakıt tasarrufu elde ettiğini açıkladı. Bu uygulama yolların bazen uzamasına sebep olsa da işe yaramış görünüyor.

Sevkiyat konusunda catering firmaları da rasyonel kararlar alarak, doğru sevkiyat planlaması geliştirebilirler. Bunun sonucunda ciddi tasarruflar elde etmek işten bile değil.

Toplu yemeklerin en kısa sürede, en doğru ve ekonomik taşınması

Catering şirketi tarafından üretilen toplu yemeklerin tazeliğini koryarak, sahip olunan araçlara en optimum şekilde planlanarak hedef lokasyonlara ulaştırılması gerekmektedir.

Bu süreçte maliyetlerin minimize edilmesi, zamanın en doğru şekilde kullanılması ve ayrıca mümkün olan en az sayıda aracın operasyona dahil olması gerekmektedir.

Catering şirketleri için rut planlama

Üretilen yemeklerin en iyi şekilde taşınması için rut planlaması yapmak gerekmektedir. Rut; izlenecek yol, güzergah anlamına gelmektedir. Rut planı ise izlececek yol ya da güzergah anlamında kullanılmaktadır.

Gelişen teknoloji ve navigasyon sistemilerinin sosyalleşmesi ile rut planları hazırlamak çok daha kolay bir hal almıştır. Google ve Yandex gibi teknoloji firmalarının navigasyon programları; belirleceğiniz bir A noktasından, B noktasına en kısa yoldan, en hızlı şekilde ulaşmanıza yardımcı olacaklardır.

Catering şirketleri için rut planlamasında teknoloji hayati bir rol oynamaya başlamıştır. Yandex Navigasyon veya Google Haritalar ile tamamen ücretsiz olarak optimum rut planlaması yapabilirsini.

Dünyanın en iyi ve ücretsiz navigasyon programları

Makalede sözünü ettiğimiz navigasyon programlarını üretsiz olarak edinebilirsiniz. Bu programlar, mobil uygulama oldukları için ayrıca cihaza ihtiyaç duymadan akıllı telefonlarla da kullanılabilmektedir.

iOS cihazlar için Yandex Navigasyon edinin: https://itunes.apple.com/tr/app/yandex-navigasyon-trafik/id474500851?l=tr&mt=8
Android cihazlar için Yandex Navigasyon edinin: https://play.google.com/store/apps/details?id=ru.yandex.yandexnavi&hl=tr


Yorumlar

mood_bad
  • No comments yet.
  • Add a comment