fbpx

Catering Türkiye Akademi’de eğitimler başlıyor

Catering Türkiye Akademi Türk ve dünya mutfağını bir araya getiren workshop ve eğitimleri Ankaralılarla buluşturmaya hazırlanıyor. Catering Türkiye Akademi Mutfak Danışmanı ve Eğitim Koordinatörü Şef Melis Cem ile Catering Türkiye Akademi ve düzenlenecek workshoplar hakkında konuştuk.

Öncelikle Catering Türkiye Akademi’yi tanımak istiyoruz. Catering Türkiye Akademi’de neler yapmayı planlıyorsunuz?

Catering Türkiye, takip ettiğim ve kalitesini sevdiğim bir dergiydi. Akademi kurma ve benimle eğitimlere başlama teklifleri beni çok mutlu etti. Mutfak Danışmanı ve Eğitim Koordinatörü olarak aralarına katılmaktan onur duydum. Catering Türkiye Akademi’de amatör ve profesyonel eğitimler vereceğiz.

Markalara özel ürün videoları çekecek, tanıtım amaçlı YouTube kanalları açacağız. Yiyecek, içecek, tatlı ve davet sektörlerinin tümünün  birbirini tanıması ve buluşması için elimizden gelen emeği vereceğiz.

Catering Türkiye Akademi’nin  meslektaşlarımla bilgi ve tecrübe paylaşabileceğimiz bir haber portalı olabilmesini umut ediyorum. Bunun dışında ekip olarak ortak amacımız Türk mutfak kültürümüz ve yemeklerimizi de il il, bölge bölge kendimizce tanıtmak olacak.

Programlar hakkında bilgi alabilir miyiz? Catering Türkiye Akademi’de hangi alanlarda eğitimler verilecek?

Programlarımız amatörlere yönelik atölyelerimizle başlayacak. Benim son zamanda ailemin işi sebebiyle yoğunlaştığım dünya ve Türk tatlıları, çikolata ve davet yemekleri ile ramazan ayında eğitimlerimize başlayacağız.

Yaz döneminde de eğitimlere ve anketlerimize devam edeceğiz. Sonrasında Eylül ayı itibariyle de daha geniş bir eğitim programımız olacak.

Akademi’deki programlara kimler katılabilir? Amatör veya profesyonelleri mi hedeflediniz, yoksa tüm programlar genel katılıma açık mı?

Amatör ve profesyonel iki tür eğitimimiz olacak. Amatör programlarda eğlenecek ve mutfakta vakit geçirmeyi sevenlerle pişireceğiz.

Görevi gereği Ankara’da yaşayan yabancı uyruklu kişilere de yabancı dilde eğitimlerimiz olacak. Profesyonel programlarımızdaysa meslektaşlarımızla fikir alışverişi yapacak, mutfak teknikleri ve sürekli yenilenen mutfak ekipmanları,  işleyişi hakkında paylaşım yapacağız. Bir alanda en iyi olanımızın diğerlerine de ışık tutabilmesi için bir araya geleceğiz.

Akademi’nin kadrosu nasıl oluşturuldu? Çekirdek kadroda kimler var?

Catering Türkiye’nin şef kadrosu her geçen gün büyüyecek. Şu an için Türk ve dünya mutfağına hakim birçok şefimiz kadromuza dahil oldu. Ancak belirttiğim gibi kadromuz zamanla daha da genişleyecek.

Catering Türkiye, kısa sürede tüm Türkiye’de catering sektörünü bir araya getirebilmeyi başardı. Catering Türkiye Akademi’nin de başarılı şefleri bir araya getirmesi mümkün gibi görünüyor. Kadronuzun dışında programlarınıza katılacak, Türkiye ve dünyada bilinen şefler olacak mı?

Yaz döneminde Ankara’yla buluşup, kendimizi tanıtırken devamında ülke ve dünya çapında ünlü şeflerimizle bir araya gelmek ikinci amacımız. Eylül’de mutfağımızın yenilenmiş haliyle birlikte pek çok yerli ve yabancı misafir profesyonelimiz olacak. Bazılarıyla söyleşi, bazılarıyla da mutfakta çalışmalarımızı yapacağız. Özel eğitimler açacak ve Ankaralıları bir araya getireceğiz.

Akademi’de eğitim ve workshoplar nerede yapılacak? Profesyonel bir mutfak kuruldu mu?

Eskişehir merkezli aile markamızın 2013 yılında Ankara’da kurduğum Ankara şubesinin profesyonel mutfağında ve imalathanesinde workshoplarımızı gerçekleştireceğiz. Birkaç ay içerisinde tadilatları devam eden Catering Türkiye Akademi mutfağımızla da yine hep birlikte olacağız.

Yorumlar

mood_bad
  • No comments yet.
  • Add a comment