fbpx

İstanbul’da, Gaziantep Yemek Festivali

The Ritz-Carlton, Istanbul’un Boğaz’a nazır restoranı Atelier Real Food, Gaziantep lezzetlerini İstanbullularla buluşturuyor. Gastronomi dalında UNESCO “Yaratıcı Şehirler Ağı”na dahil edilmeye hak kazanan Gaziantep’in dünyaca ünlü mutfağı, konuk şef Doğa Çitçi’nin hazırladığı eşsiz tatlarla 22 Şubat tarihine kadar lezzet severleri bekliyor.

Çiftlikten masaya lezzetlerle gerçek bir yemek deneyimi sunan Atelier Real Food, yaklaşık 500 farklı yemek türünü içinde barından eşsiz lezzetlerin sunulduğu Gaziantep mutfağını İstanbul’a taşıyor. UNESCO tarafından tescillenen ve koruma altına alınan bu özel mutfağın en sevilen tatları 22 Şubat tarihine kadar Gaziantep mutfağının başarılı şefi Doğa Çitçi tarafından İstanbulluların beğenisine sunulacak. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin Mutfak Koordinatörlüğünü yürüten ve yine belediye tarafından kurulan Mutfak Sanatları Merkezi’nin işletmesini üstlenen Doğa Çitçi’nin sunacağı başlangıçlar arasında öz, maş ve dövmeli alaca çorbası, cacıklı Arap köfte, zeytin piyazı, kuru dolma çeşitleri gibi tatlar bulunurken, ziyafet A’le Nazik, içli köfte ile devam edecek. Ana yemeklerde bulunan soğan kebabı, altı ezmeli, ekşili ayvalı taraklı, yuvarlama, simit kebabı, ekşili akıtlamalı köfte ve daha pek çok lezzetle renklenen bu gastronomik yolculuk havuç dilimi, dolangel ve baklava seçenekleriyle noktalanacak.

Atelier Real Food’ta 22 Şubat tarihine kadar keşfedilebilecek bu özel Gaziantep menüsü, öğle ve akşam yemeklerinde İstanbullularla buluşacak.

Kaynak:Catering Türkiye, The Ritz-Carlton


Yorumlar

mood_bad
  • No comments yet.
  • Add a comment