fbpx

İtalyan mutfağının en rafine yorumu

Mandarin Oriental, Bodrum’un büyüleyici atmosferini İtalyan mutfağının eşsiz lezzetleriyle birleştiren Assaggio, bu sezon yenilenen mönüsü ve sürprizleriyle unutulmaz bir gastronomi deneyimi sunuyor.

‘Türkiye’nin En İyi Akdeniz ve İtalyan Mutfağı’ kategorisinde 2018 Haute Grandeur ödüllü İtalyan restoranı Assaggio, bu sezon da nefes kesen atmosferi ve Ege Denizi’nin olağanüstü manzarasıyla konuklarına benzersiz bir lüks deneyimi sunan Mandarin Oriental, Bodrum çatısı altında kapılarını açtı. İtalyan şef Fabio De Paolis’in tecrübelerini yansıttığı yeni ve zengin mönüsü ile Assaggio, hem otel konuklarını hem de dışarıdan gelen misafirleri Türkiye’de benzerine az rastlanan bir İtalyan mutfağı deneyimiyle baştan çıkarma konusunda iddialı.

İtalyan mutfağının klasiklerini, bölgenin yerel üreticilerinden temin edilen taze ve iyi tarım ürünleriyle yorumlayan de Paolis, Akdeniz coğrafyasının enfes lezzetlerini Assaggio’ya taşıyor. El yapımı taze makarnaların başrolde olduğu primi piatti seçeneklerinin yanı sıra, zengin deniz ürünleri alternatifleri, İtalyan geleneklerine uygun biçimde taş fırında pişirilen pizzalar ve iştah kabartan antipasti’lerle dört dörtlük bir İtalyan mutfağı deneyimi yaşatan Assaggio, aynı zamanda sezon boyunca misafirlerini pizza hazırlama, yerel şarap tadımları gibi atölyelerle de mutfağı fethetmeye davet ediyor.

Yaz boyunca misafirlerine Ege Denizi ile iç içe, sofistike ve modern bir İtalyan gastronomi şöleni vadeden Assaggio, haftanın altı günü 19:00–23:00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Mandarin Oriental, Bodrum hakkında

Mandarin Oriental, Bodrum; Bodrum Yarımadası’nın kuzeyinde yer alan Cennet Koyu’nda, Ege Denizi’ni panoramik olarak gören denize sıfır 60 hektar arazi üzerinde konumlanıyor. Otel yüz yıllık zeytin ve çam ağaçlarıyla çevrili yemyeşil bir yamaç üzerine farklı seviyelerde inşa edilmiş yapılarıyla bölgedeki en geniş konaklama alanına sahip olup, tamamı teras veya balkona, belirli bir kısmı ise özel bahçe ve sonsuzluk havuzuna sahip oda, apartman dairesi, süit ve villa olmak üzere toplam 137 adet konaklama ünitesinden oluşmaktadır. Yenilikçi ve gastronomik mutfağın sergilendiği dokuz adet restoran ve bara ek olarak, 2.700 m2 üzerine kurulmuş Spa merkezi, grubun ödüllü Spa konseptini Mandarin Oriental’a özgü holistik imza bakımları ve sağlıklı yaşam merkeziyle birlikte sunmakta. Ayrıca çeşitli etkinlikler için uyarlanmış etkinlik alanları, iki adet kum plajı ve geniş bir alana yayılmış dinlence imkanlarıyla resort, stili ve kişiselleştirilmiş lüksü bir araya getirerek dinlenmek isteyen gezginler için kusursuz bir kaçış noktası haline gelmiştir.

Mandarin Oriental Hotel Group hakkında

Mandarin Oriental Otel Grubu dünya çapında birçok lüks otel, resort ve rezidansların ödül almış sahibi ve işletmecisi. Asya’daki köklerinden doğarak dünyaca ünlü bir marka haline gelen grup, şu anda 23 ülkede ve bölgede, her biri grubun doğu kültürü mirasını ve kendine özgü aidiyet duygusunu yansıtan 32 oteli ve altı rezidansı işletmekte. Mandarin Oriental, Jardine Matheson Grubu’nun bir üyesi olup, halihazırda yapım aşamasında olan birçok otel ve rezidansı bünyesinde barındırmaktadır.

Kaynak: Catering Türkiye, Mandarin Oriental Otel Grubu


Yorumlar

mood_bad
  • No comments yet.
  • Add a comment