McDonald’s, Sosyal Mesafeyi Millilerle Koruyor

Milli Takımlar Lezzet Sponsoru McDonald’s Türkiye, kırmızı-beyaz heyecanı sahalardan restoranlara taşıdı. McDonald’s sosyal mesafenin korunması için boş bırakılması gereken sandalyelere Milli Takım oyuncularının maketlerini yerleştirdi. Erkek ve kadın milli futbolcular, lezzet tutkunlarının masa arkadaşı oldu.

McDonald’s, Milli Takım oyuncularını taraftarla buluşturuyor. Çalışanları ve müşterilerinin sağlığını korumak için restoranlarında sosyal mesafeye uygun düzende hizmet veren McDonald’s, lezzet sponsoru olduğu A Milli Erkek ve Kadın Futbol Takımı’nda forma giyen oyuncularla kırmızı-beyaz bir uygulamaya imza attı. Aralarında Cenk Tosun, Ahmet Kutucu, Kenan Karaman, Ebru Topçu, Didem Karagenç ve Birgül Sadıkoğlu’nun olduğu milli futbolcuların maketleri sosyal mesafeyi korumak için boş bırakılması gereken sandalyelere yerleştirildi.

McDonald’s Türkiye Pazarlama Direktörü Elif Göktaş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Covid-19 salgınıyla birlikte hayatımıza sosyal mesafe kavramı da girdi. Mutlu anların adresi olarak restoranlarımızda hem sosyal mesafemizi korumak hem de misafirlerimizin ileride hoş bir şekilde hatırlayacağı anılar yaratmak istedik. Milli maçlar hepimizi ortak bir duyguda buluşturan, tek yürek olduğumuz anlar. Bu dönemde tribünlerden uzak kalsak da McDonald’s restoranlarında milli futbolcularla bir arada olacağız” dedi.

Türkiye’de McDonald’s

‘BrandZ En Değerli 100 Küresel Marka’ çalışmasına göre dünyanın en değerli 10’uncu markası olan ve Türkiye’de ilk restoranını 1986 yılında açan McDonald’s, 2005 yılından bu yana Anadolu Grubu (Anadolu Endüstri Holding) çatısı altında faaliyet göstermektedir. McDonald’s, bugün yaklaşık 255 restoranı ve 6000 civarında çalışanı ile yılda 100 milyon kişiye hizmet vermektedir. McDonald’s, sunduğu ürün ve hizmetlerin %98’ini Türkiye’de üretim yapan tedarikçilerden temin etmektedir.

McDCafé
McDCafé yaklaşık 20 yıl önce Avustralya’da doğmuş bir konsepttir. Dünyada 32 ülkede 1300’den fazla restoranda faaliyet gösteren kahve zinciri McCafé, Türkiye’de McDCafé adıyla 32 McDonald’s restoranında hizmet vermektedir. McDCafé’lerde, Espresso’dan Capuccino’ya, Flatwhite’dan Americano’ya, Latte’den Türk kahvesine, Frappe’den, Smoothie’ye kadar, birçok sıcak ve soğuk içecek seçeneklerinin yanında birbirinden lezzetli kek ve muffin gibi damak zevkine hitap eden yiyecekler de bulunmaktadır.

Kaynak: Catering Türkiye ve McDonald’s

Comments

mood_bad
  • No comments yet.
  • Add a comment