fbpx

Merkez mutfak destekli yerinde üretim nedir?

Merkez Mutfak Destekli Yerinde Üretim, catering sektöründe tercih edilmeye başlayan ekonomik üretim yöntemlerinden bir tanesidir.

Merkez Mutfak Destekli Yerinde Üretim, catering sektöründe özellikle esnek hizmet sisteminin müşteriye sunulmasının bir ürünüdür. Merkez Mutfak Destekli Yerinde Üretim ile yerinde yemek üretimi yatırımı sınırlı tutulmakta ancak çalışanlara kaliteli ve ekonomik yemek üretimi sağlanmaktadır.

Merkez mutfak destekli yerinde üretim sisteminde; toplu yemek hizmeti alan şirketin tesislerinde bulunan mutfak, catering firması tarafından asgari ekipmanlarla donatılarak, uzman elemanlar eşliğinde yalnızca ocak ve fırın yemekleri üretir.

Catering sektörü ve farklı üretim modelleri

Catering sektörü, farklı üretim modelleri ile müşterilerin talep ve ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için çalışmakta. Bu çerçevede farklı üretim modelleri, müşterilerin hizmetine sunulmaktadır.

Merkez destekli yerinde üretime alternatif olarak, “yerinde yemek üretimi” ve “taşımalı yemek servisi” hizmetleri sıralanabilir.

Yerinde yemek üretimi

Yerinde yemek üretimi modeli ile, Türkiye’nin değişik coğrafi bölgelerindeki büyük sanayi kuruluşlarında kurulan uydu mutfaklarda, ilgili kuruluş çalışanlarına yemek hizmeti sunulmaktadır.

Yerinde yemek üretimi ile ilgili makaleye, Catering Türkiye’nin www.cateringturkiye.com/yerinde-yemek-uretimi-nedir adresli sayfasından erişebilirsiniz.

Taşımalı yemek servisi

Taşımalı yemek servisi, “Merkez mutfak olarak adlandırılan tesiste, yani toplu yemek üretilen fabrikada, ürünleri hazırlayıp, hazırlanan ürünlerin tüketicinin yemekhanesine taşınması” olarak tanımlanabilir.

Türkiye’de catering sektöründe önemli bir yeri olan taşımalı yemek servisinin avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır.

Taşımalı yemek servisi ile ilgili makaleye, Catering Türkiye’nin www.cateringturkiye.com/tasimali-yemek-servisi-nedir adresli sayfasından erişebilirsiniz.


Yorumlar

mood_bad
  • No comments yet.
  • Add a comment