Metro Türkiye Kış Sezonunda da Restoranların Yanında

Metro Türkiye, işletmelere pandemi döneminde önemi artan paket servis ve gel-al hizmeti için çözümler geliştiriyor; kış mevsimine özel iç ve dış mekân stratejileri için öneriler ve yeni ürünler sunuyor. Ayrıca, restoranların Güvenli Turizm Belgesi alabilmeleri için yol gösterici bir kılavuz hazırlayan Metro Türkiye, işletmelerin profesyonel dezenfeksiyon hizmetini çok daha uygun bir fiyata almaları için özel bir anlaşmaya imza attı.

Yeme içme sektörünün bir numaralı iş ortağı olma hedefi ile çalışmalarını devam ettiren Metro Türkiye, pandeminin ilk gününden bu yana sektöre verdiği desteği yeni çözümleriyle sürdürüyor. Yaklaşan kış sezonu ile birlikte pandemiye karşı önlemlerin artacağını ön görerek yola çıkan Metro Türkiye, bu dönemde işletmelerde yapılacak iç ve dış mekân düzenlemelerine destek olmak için çözümler sunuyor ve dezenfeksiyon hizmeti için özel bir destekte bulunuyor. Metro Türkiye ayrıca işletmelerin saat 22.00’de kapanacak olması ve kış mevsimi koşulları sebebiyle giderek önem kazanan paket servise yönelik yenilikçi ürünler de sunmaya başladı.

“Pandeminin başladığı ilk günden itibaren restoranların yanında yer almaya devam ediyoruz”

Sektöre destek amacıyla yürütülen çalışmalara ilişkin açıklamada bulunan Metro Türkiye CEO’su Sinem Türüng, “Metro Türkiye olarak, pandeminin ilk gününden bu yana işletmelere ve sektöre desteklerimizi sürdürürken son gelişmeleri ve kış mevsiminin koşullarını düşünerek harekete geçtik. Daha önce Nielsen’e otel ve restorana giden tüketicilerin taleplerini anlamak üzere yaptırdığımız araştırmada, işletmelerde özellikle hijyen ve sosyal mesafe uygulamalarının en çok talep edilen ve en beğenilen uygulamalar olduğunu tespit etmiştik.

Restoranların Turizm Bakanlığı‘nın öncülüğünde hazırlanan Güvenli Turizm Sertifikası’nı nasıl alabileceklerini, şartları, önemli noktaları anlattığımız bir kılavuz hazırladık. Bunlara ek olarak, Nielsen’e yaptırdığımız araştırma sonuçlarını da müşterilerimiz ile paylaşarak kendi müşterilerinin beklentilerini doğru şekilde anlayıp gerekli aksiyonları almalarına destek oluyoruz.. Gündemi takip ederek yaşanacak değişimlere hızlıca adapte olmaya; çözüm ve ürünlerimizle sektördeki işletmelerin yanında yer almaya devam edeceğiz.” dedi.

Paket servis ve gel-al hizmete özel ürünler geliştirdi

Kovid-19 pandemisi nedeniyle kontrollü sosyal yaşam devam ederken alınan son önlemlerle tüketicilerin riski azaltarak evde ve iş yerinde yemek hizmeti alma eğilimleri devam ediyor. Bu nedenle paket servis ve al-götür hizmetlerinin kış sezonunda da tercih sebebi olacağı düşünülüyor. Metro Türkiye, işletmelerin paket servis ve gel-al hizmetine yönelik operasyonlarını oluşturabilmesi ve var olanları optimize edebilmeleri için 300’ün üzerinde ürün çeşidi sunuyor. Böylelikle işletmeler misafirlerine sunacağı paket servis menülerini destekleyecek gıda ürünlerinden, tek kullanımlık gıda ambalaj ve tasıma ürünlerine kadar ihtiyaç duyabilecekleri birçok ürünü Metro kalite ve güvencesiyle temin edebiliyor.

Metro Türkiye’nin paket servislere özel sunduğu gıda ürünleri sayesinde de restoranlar hijyenik ve tek kullanıma uygun, paketlenmiş ürünleri tercih ederek misafirlerine daha kaliteli ve sağlıklı bir hizmet sunabiliyor. Bunun için taze ve dondurulmuş ürünlerden porsiyonluk zeytinyağları ve turşulara, unlu mamuller ve porsiyonluk baharatlardan, porsiyonluk tatlılar ve içeceklere kadar geniş yelpazede ürünler raflarda yerini alıyor.

Kış sezonu için mekânsal ürün ve çözümler raflardaki yerlerini aldı

Kış dönemine hazırlanılan bu günlerde restoranların mekân içi ve dışında misafirlerine sunacakları çözümler de önem kazanacak. Her zaman olduğu gibi kış döneminde de sektörün ihtiyaç duyduğu kaliteli ve profesyonel çözümleriyle müşterilerinin yanında yer alan Metro Türkiye, işletmelere mekânsal stratejiler ve önerilerin yanı sıra güvenlik ve hijyen ekipmanlarını, masa ekipmanlarını, ısıtma çözümlerini, hava temizleme çözümlerini ve dezenfeksiyon ekipmanlarını içeren 50’den fazla ürün çeşidi sunuyor.

Masa Siperliği (199,90 TL) ve Ayırıcı Panel (499,90 TL) gibi birçok masa ekipmanın yanı sıra ısıtma çözümleri de müşterilere sunuluyor. Bu çözümler içerisinde Sıcak Hava Fanı (349,90 TL) ürününün yanında ayrıca konukları ayakta ya da oturarak ağırlamayı mümkün kılan Isıtıcı Bistro Masalar (1.690 TL’den başlayan fiyatlarla) da bulunuyor. Seramik Radyan Isıtıcılar (3,990 TL’den başlayan fiyatlarla), Duvara Monte Isıtıcı (149,90 TL) gibi daha birçok ısıtma ürünü de raflarda müşterilerin beğenisine sunuluyor.

Profesyonel dezenfeksiyon hizmeti için destek

Metro Türkiye işletmelerin hem çalışanlarına hem de müşterilerine daha hijyenik ortamlarda hizmet verebilmeleri için dezenfeksiyon ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olmak amacıyla da harekete geçti ve Oksygen firması ile iş birliği yaptı. Metro Türkiye müşterileri, dezenfeksiyon hizmeti konusunda Metro’dan alabilecekleri özel bir indirim kodu ile hizmet başına ödeyecekleri 175 TL karşılığında işletmeleri için profesyonel dezenfeksiyon hizmetlerinden faydalanabilecek.

Restoranların Güvenli Turizm Belgesi alabilmeleri amacıyla kılavuz hazırlandı

Metro Türkiye, işletmelerin Kültür ve Turizm Bakanlığı‘nın öncülüğünde hazırlanan tarafından Güvenli Turizm Sertifikası’nı nasıl alabileceklerine ve hangi şartları sağlamaları gerektiğine dair bir rehber de hazırladı. Metro Türkiye ile ISA Denetim ve Belgelendirme ve Eğitim A.Ş. iş birliğinde hazırlanan bilgilendirme kılavuzu Güvenli Turizm Belgesi’ne başvuru aşamasından denetim ve belgelendirme sürecine kadar işletmelerin izlemesi gereken yöntemler hakkında yol göstermeyi amaçlıyor. Belgelendirme sürecinde gerekli olan tüm adımları kapsayan 8 ana başlıktan oluşan kılavuzun son bölümünde işletmelerde uygulanabilecek pratik öneriler ve iyi uygulama örnekleri de yer alıyor. Bu belgelendirme sayesinde, işletmede alınan Kovid-19 tedbirleri tüm şeffaflığı ile müşterilere sunuluyor.

Kaynak: Catering Türkiye ve Metro Türkiye

Comments

mood_bad
  • No comments yet.
  • Add a comment