fbpx

Mutfağın en özel sırları Gastronometro’de

Metro Türkiye’nin gastronomi keşif platformu Gastronometro, mutfak tutkunları için düzenlediği atölyelerine Haziran ayında birbirinden özel konseptler ile devam ediyor. Kahve demlemenin püf noktalarından ileri düzeyde pastacılığa, artizan ekmek yapımından ilham veren mutfak tekniklerine uzanan atölyeler, katılımcıların tüm yaratıcılıklarını ortaya çıkarıyor.

Türkiye’nin ilk gastronomi keşif platformu Gastronometro, yeni lezzetler keşfederken işin püf noktalarını öğrenmek ve yaratıcılığın sınırlarını zorlamak isteyenler için düzenlediği atölyelerine Haziran ayında da devam ediyor. Gastronometro’nun deneyimli şeflerinin katılımıyla gerçekleşen atölyeler, en kaliteli malzeme ve ekipmanların kullanımıyla gerçek bir şölene dönüşüyor.

40 yıl hatırı var: Yeni Başlayanlar İçin Kahve

Gastronometro’nun Haziran etkinlikleri, tadı ve kokusuyla cezbeden kahve atölyesi ile başlıyor. 15 Haziran Cumartesi saat 11.00’de düzenlenecek “Yeni Başlayanlar İçin Kahve” atölyesinde; Tarihte Kahve Gelenekleri ve Kahvenin Tarihi, Kahve Çeşitleri, Tadım Teknikleri ve Kahve Demleme Yöntemlerinin sırları katılımcılar ile paylaşılacak.

Pastacılık tecrübesi bulunanlara ilham veren teknikler

20 Haziran Perşembe günü saat 10.00’da başlayacak “İlham Veren Pastacılık Teknikleri 3” atölyesine ise en az iki yıl mutfak veya pastacılık tecrübesi bulunanlar katılım gösterebiliyor. Yenilebilir film tekniğinden metil selüloz kullanımına, havyar yapım tekniklerinden sıra dışı külahlara uzanan atölye, mutfakta yaratıcılığın sınırları olmadığını bir kez daha gösteriyor.

Kendi ekmeğinizi yapma zamanı

Sofraların vazgeçilmezi ekmekte sağlıklı çeşitlere yönelenlerin sayısı özellikle son yıllarda hızla artıyor. 26 Haziran Çarşamba günü saat 10.00’da düzenlenecek “Gastronometro Artizan Ekmek” atölyesinde usta şefler, doğru un, doğru maya ve doğru teknikler kullanarak sağlıklı ekmek yapmanın sırlarını paylaşıyor. Atölyede katılımcıları; Temel Ekmek Yoğurma ve Mayalandırma Tekniği, Klasik Fransız Bageti, Portakallı Helezon, Cevizli ve Üzümlü Çavdarlı Ekmek olmak üzere birbirinden keyifli bölümleri olan bir etkinlik bekliyor.

Küçük dokunuşlarla yaratılan büyük lezzetler!

Gıdaya uyumlu silikon kalıbı nasıl seçilir, sıcak ve soğuk jelleşme teknikleri nelerdir, maltodextrin nedir ve nasıl kullanılır, jelatin ile semolina yapmanın püf noktaları nelerdir? Gastronometro şefleri, tüm bu soruların yanıtlarını katılım için en az iki yıl mutfak veya pastacılık tecrübesi gerektiren “İlham Veren Mutfak Teknikleri 3” atölyesinde veriyor. Küçük dokunuşlarla büyük lezzetlerin yaratmak isteyenlere hitap eden atölyenin tarihi ise 28 Haziran Cuma günü saat 10.00.

Her katılımcıya özel istasyon

Türkiye’nin en ileri teknolojili, 14 istasyonlu workshop mutfağında usta şeflerle birlikte yerini alan tüm katılımcılar, etkinliklerin sonunda Gastronometro katılım belgesine sahip olacak. Atölyelerin 220 TL tutarındaki biletleri, Biletix’teki “Gastronometro Workshopları” sayfasından satın alınabiliyor. Etkinliklerle ilgili detaylı bilgilere ayrıca Gastronometro’nun 0212 478 77 08 numaralı telefonundan ulaşılabilir.

Kaynak:Catering Türkiye, Gastrometro


Yorumlar

mood_bad
  • No comments yet.
  • Add a comment