fbpx

Pınar Protein ile Tatlı Tarifler Buluşması

Kendiyle fit olanların tercihi Pınar Protein, rafine şekersiz unsuz tatlı tarifler buluşmasını MSA’da gerçekleştirdi. Pınar Protein Workshop’a katılan Selahattin Dönmez, Ayşe Tolga, Melis Babadağ ve Cenk Özyılmaz şeflerle birlikte “vazgeçemeyiz” dedikleri tatlı tariflerini Pınar Protein ile hazırlarken sağlıklı beslenme tüyolarını da paylaştı.

 

Türkiye’de ilk defa yeni bir kategori oluşturarak protein sütü tüketicilere sevdiren Pınar Protein,Mutfak Sanatları Akademisi (MSA)’nde gerçekleştirdiği tatlı tarifler buluşmasında tatlıdan vazgeçmek istemeyenlere sağlıklı tarifler sundu.

Pınar Protein’in Instagram hesabından seçilen şanslı katılımcılar, diyetisyen Selahattin Dönmez ve MSA Eğitmen Şefi Özge Köse tarafından özel olarak hazırlanan vazgeçemedikleri tatlıları bu kez Pınar Protein Süt ve Pınar Protein Yoğurt ile uyguladılar. Ayşe Tolga, Melis Babadağ, Cenk Özyılmaz, Elif Gürsoy, Levin Tahmaz, Orçun Kürüm ve Umut Duygu’nun katıldığı workshopta Pınar Protein Süt ve Yoğurt ile hazırlanan Crème Brûlée, Armutlu Fragipan Kek, Chia Pudding, Bitter Çikolatalı Mousse büyük ilgi gördü.

Her yaşta sağlık için süt tüketin

Etkinlikte konuşan Uzman Diyetisyen Selahattin Dönmez, süt tüketiminin her yaşta büyük önem taşıdığını vurguladı. Yetişkinlerde süt tüketiminin ihmal edildiğinin altını çizen Dönmez, “Özellikle emziren annelerin günde 1 bardak süt tüketmesi vücudun kaybettiği kalsiyum ve vitamin ihtiyacını dengeleyecektir. Süt tüketimi sanılanın aksine demir eksikliği anemisine yol açmaz aksine önleyici etkisi vardır. Yaşlılıkta ise kemik yoğunluğunun korunması yeterli ve dengeli beslenmeye ek olarak süt tüketimi ile mümkün olmaktadır” dedi. Fonksiyonel sütlerin yetişkinlerin ihtiyaçlarına yönelik süt tüketimini de faydalı bir yönde artıracağına vurgu yapan Dönmez, “Yeni nesil sütler protein ağırlıklı içerikleriyle öne çıkıyor. Ülkemizde nüfusun yüzde 58’i, kaliteli protein kaynakları olan besinler açısından yetersiz besleniyor. Yüksek proteinli süt hem UHT özelliğiyle besin değerini kaybetmiyor hem de günlük protein ihtiyacının yüzde 25’ini karşılıyor. Bireylerin gelecekte zindelik, sağlık ve güçlülük için bugünden beslenme düzenlerini doğru yönlendirmeleri gerekiyor” dedi.

Kaynak: Catering Türkiye, Pınar

Yorumlar

mood_bad
  • No comments yet.
  • Add a comment