fbpx

Refika’nın bu haftaki konuğu: Nil Karaibrahimgil

Türk mutfağına taze bir bakış açısı getiren Refika Birgül’ün mutfağının bu haftaki konuğu Nil Karaibrahimgil. “Refika ile Öze Dönüş” 3 Şubat Pazar günü saat 12.00’de 24Kitchen ekranlarında izleyicilerle buluşuyor.

Ekranların sevilen ismi Refika Birgül, ezberleri bozan yeni programı “Refika ile Öze Dönüş” ile her hafta mahallesi Kuzguncuk’taki kendi mutfağında birbirinden ünlü konukları ağırlıyor. Her programında yemek tariflerinden komşuluğa, mahalle kültüründen dostluklara, doğadan hayvanlarla ilişkilerimize kadar her konuda özümüze dönmemiz gerektiğini vurgulayan Refika, bize has Türk mutfağı tekniklerini anlatıyor; Türk mutfağının dünya mutfakları arasında hak ettiği yere ulaşması için çalışıyor.

Bu hafta programda Türk mutfağının favorilerinden kavurma tekniği öne çıkıyor. Malzemelerin kendi yağında kavrulmasının sırrını ve ortaya çıkan lezzetleri izleyicilere sunan Refika, çayın yanına ise Osmanlı’dan miras kalan “yedi kardeş tatlısı”nı yapıyor. Bir leblebiciye gidip taze leblebi kavurarak çocukluğuna dönen Refika’nın bu hafta mutfağına Nil Karaibrahimgil konuk oluyor. Refika Nil’in verdiği 3 malzemeyle pideler hazırlarken Nil de Refika’nın verdiği 3 kelimeyi kullanarak doğaçlama bir şarkı yazıyor.

Eğlenceli ekibi, candan komşuları, yardımsever esnafı ve ünlü konuklarıyla mutfakta olduğu kadar sokakta da geçen “Refika ile Öze Dönüş”, 3 Şubat Pazar günü saat 12.00’da 24Kitchen ekranlarında.

Dünyaca ünlü şefleri ve kaliteli içerikleriyle bir yemek kanalından çok daha fazlası olan 24Kitchen D-Smart, KabloTV, Tivibu ve TV+ platformlarından izlenebiliyor.

 

Kaynak: Catering Türkiye ve 24Kitchen


Yorumlar

mood_bad
  • No comments yet.
  • Add a comment