fbpx

SEK, Barista Club’ı kurdu

Süt ve süt ürünleri sektöründe birçok ilke imza atan SEK, kahve kültürünü zenginleştirmek ve baristaların kendilerini geliştirebilecekleri bir platform oluşturmak amacıyla SEK Barista Club’ı kurdu. Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan SEK Barista Club ile sektöründe uzman baristaların yetiştirilmesi ve Türkiye’de kahve sektörünün gelişimine katkı sağlamak hedefleniyor.

Yenilikçi ürünleriyle sektörün ilklerine imza atmaya devam eden SEK, Türkiye’de kahve kültürünü zenginleştirmek ve baristaların kendilerini geliştirebilecekleri bir platform oluşturmak üzere SEK Barista Club’ı kurdu. Türkiye’de benzeri olmayan bu uygulama ile ilk kez hayata geçirilen SEK Barista Club aracılığıyla baristalar birbirleriyle bilgi alışverişinde bulunabilecekler, farklı ve yeni yöntemleri öğrenebilecekler, sosyalleşebilecekler ve eğitim görebilecekleri bir platformda bir araya gelecekler.

“Baristaların kendilerini geliştirebilecekleri platform oluşturmak için SEK Barista Club’ı kurduk”

SEK Barista Club ile sütün kahve ile olan uyumu ve lezzeti sayesinde kahve tariflerinin geliştirildiği bir kahve topluluğu oluşturulmasının da amaçlandığını belirten Tat Gıda CEO’su Arzu Aslan Kesimer konuya ilişkin şunları söyledi; “SEK olarak süt ve süt ürünleri sektörünün ilklere imza atan markasıyız. Pek çok zincir ve bağımsız kahveci bizim sütümüzü kullanıyor, SEK markalı süt satışımızın %30’unu kahve dükkanlarına yapıyoruz. Bu sebeple, gençlerin dünyasında ve kahve kültürünün içinde daha yoğun yer almak istedik. Kahve kültürünü zenginleştirmek ve baristaların kendilerini geliştirebilecekleri bir platform oluşturmak amacıyla SEK Barista Club’ı kurduk.

Baristaları daha iyi anlamak ve onların ihtiyaçlarını ortaya çıkarmak adına baristalarla derinlemesine görüşmelerin yanı sıra İstanbul’da 2 aylık bir saha çalışması ile yaklaşık 2.500 nokta ziyareti, 2.000’den fazla barista ile görüşmeler gerçekleştirdik. Projenin hayata geçirilmesinde bahsettiğim araştırma ve saha çalışmaları kadar kahve alanında uzmanlar ile birlikte çalışmak da çok önemli bir kısımdı. Bu süreçte SCA sertifikalı ve alanında uzmanlaşmış bir ekiple çalışıyoruz. Proje hedefimiz 1 yıl içinde yaklaşık 1.000 baristaya erişerek onlara temel seviyede barista eğitimi vermek. SEK Barista Club bizi kahve dünyasına yani gençlere yakınlaştırarak markamızı gençleştiriyor, bu çok heyecan verici.”

SEK Barista Club eğitim ayağında, temel ve ileri seviyede eğitimler yarım gün ve tam gün olarak deneyimli ve SCA sertifikalı eğitmenler tarafından veriliyor. Sektörden baristalarla bir araya gelme ve Türkiye ve yurt dışında ödül almış baristalarla tanışma fırsatı sunulan bu platform sayesinde baristalar yarışmalara katılabilecek, kulüp bünyesinde çeşitli faaliyetler ile hediye kazanma, keyifli ve eğitici workshoplara katılma şansı yakalayabilecek.

Kaynak: Catering Türkiye ve SEK

Yorumlar

mood_bad
  • No comments yet.
  • Add a comment