fbpx

“Sektörün buluşma noktası: Catering Türkiye”

Türkiye ekonomisinin önemli güçlerinden catering sektörü 2019’a yeni bir mecra ile girdi. Catering Türkiye, “sektörün buluşma noktası” olarak dijital mecralarda yayına başladı. Catering Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Okan YÜKSEL ile, catering sektörü ve Catering Türkiye hakkında konuştuk.

Catering Türkiye henüz yayın hayatına başladı. Öncelikle Catering Türkiye’yi tanıyabilir miyiz? Amacınız ne?

Catering Türkiye, öncelikli olarak catering sektörü ile tedarikçi firmaları bir araya getirmek amacıyla kuruldu.

Ancak amacımız sadece tedarikçi firmalarla catering şirketlerini buluşturmakla sınırlı değil. Türkiye ekonomisinin önemli aktörleri arasında olduğunu düşündüğümüz catering sektörünün sesinin daha fazla duyulmasını amaçlıyoruz.

Catering Türkiye, catering sektörünün temsilcilerine sonuna kadar açık bir mecra olacak. Yayın ilkelerimiz çerçevesinde tüm catering sektörüne, ayrım gözetmeksizin ücretsiz olarak hizmet veriyoruz. Bu ilerleyen süreçte de böyle devam edecek.

Catering Türkiye’nin amaçlarından bir tanesi de toplu yemek hizmeti alan şirketlere rehber olabilmek. Hizmet almak isteyen şirketlerle catering şirketlerini bir araya getirecek bir mecra oluşturuyoruz. Bunun için Catering Türkiye Veritabanı’nı kurduk.

Catering Türkiye Veritabanı hakkında bilgi verebilir misiniz? Şu ana kadar kaç şirket kayıtlı?

Catering Türkiye Veritabanı’nda, Türkiye’nin 7 bölgesinde, 81 ilinde hizmet veren tüm caterting şirketlerine yer vermek istiyoruz. Bu veritabanına kayıt olmak ücretsiz ve Catering Türkiye web sitesine yer alan formumuzu doldurarak her şirket üyelik sürecini başlatabilir.

Şu anda Catering Türkiye Veritabanı’nda Türkiye’nin 7 bölgesinden, 382 şirket yer alıyor. Bu şirketlerin sayısı her geçen gün artıyor ve bu çerçevede catering hizmeti almak isteyen şirketlerle catering şirketini bir araya getiren önemli bir mecra oluşuyor.

Şu anda veritabanında yer alan şirketlere web sitemizin “Catering Şirketleri” başlıklı bölümünden erişebilirsiniz.

Catering Türkiye henüz dijital bir mecra ama sanıyorum ilerleyen dönemde basılı bir dergi olarak da sektörle buluşacak.

Catering Türkiye şu anda www.cateringturkiye.com adresinde yayın hayatını sürdürüyor ama evet, kısa vadeli hedeflerimiz arasında Catering Türkiye’yi basılı bir yayına çevirmek de var. Dijital yayınlar ve basılı dergi bir arada yoluna devam edecek.

Catering Türkiye’nin arkasında Türkiye’nin dijital yayıncılık alanında en iddialı ekiplerinden bir tanesi var. Medya Akademi‘de harikalar yaratan bir ekip, bugün Catering Türkiye projesi ile yeni bir yola girmiş oldu. Dijitalde en iyisini yapacağız. Sonrasında da basılı sektörel yayınlar arasında iddialı olduğumuzu göreceksiniz.

Catering Türkiye’de ciddi bir veritabanının yanı sıra neler bulacağız? Catering Türkiye’nin içeriği hakkında bilgi verebilir misiniz?

Catering sektörü Türkiye’yi doyuran bir sektör. Aslında herkesin hayatına bir şekilde dokunuyor. Ancak bu sektörün ve tedarikçilerinin sesini özellikle yayın dünyasında yeteri kadar duyamıyoruz. Bu çerçevede Catering Türkiye’de sözü öncelikle sektör temsilcilerine ve sektöre vereceğiz. Catering sektörünün sorunu bizim de sorunumuz olacak. Aynı şekilde, sektörün mutluğuyla mutluluk duyacağız.

Sektörün nabzını tutan özel haberlere imza atacağız. Catering Türkiye’de haber, uzmanların kaleme aldığı sektörel makaleler ve özel röportajlar bulabileceksiniz.

Dijital yayınlarınız sadece web siteniz ile mi sınırlı kalacak? Farklı mecralarda da Catering Türkiye’yi görebilecek miyiz?

Catering Türkiye’nin dijital tarafta üssü web sitesi olacak ama bununla sınırlı kalmayacağız. E-Bülten konusunda iddialıyız. Haftalık olarak sektöreli elektronik bültenler yayınlayacağız. Bu bültenler catering sektörünün önde gelen temsilcilerine ulaştırılacak.

Catering Türkiye’nin sektöre özel yayınlayacağı e-bültenlere üyelik ücretiz. Herkes web sitemizin “E-Bülten Üyeliği” sayfasından ücretsiz olarak bültenimize üye olabilir. Bu bülten ile sektördeki güncel gelişmeler, haberler, makaleler ve röportajlar hakkında bilgi sahibi olunabilir.

Ayrıca kısa süre içerisinde Catering Türkiye’yi mobil mecralarda da bulabileceksiniz. Hem Android, hem de iOS uygulamalarımız kısa sürede uygulama marketlerdeki yerini alacak.

Yorumlar

mood_bad
  • No comments yet.
  • Add a comment