Karaca ile renkli yaz sofraları

Yaz ayları sevdiklerimizle daha fazla zaman geçirebildiğimiz, uzakta olan akrabalarımızla yan yana gelip uzun sohbetler edilen sofralarda buluştuğumuz, birbirimize doymak için fırsat bulduğumuz aylar… Mutluluk dolu paylaşım anları soframızdaki lezzetler kadar görselliği ile de hafızamızda iz bırakıyor. Bir sofra etrafında sevdiklerimizle geçirdiğimiz, tadı damağımızda kalan anları Karaca ile renklendirmek de ayrı bir keyif…

Read More

Evdeki Baristanız: Retro Kahve Makinesi 

Kafeye gitmeden, evde birbirinden lezzetli kahveler hazırlamak hiç bu kadar kolay olmamıştı! Avrupa’nın en sevilen elektrikli ev aletleri markası Russell Hobbs, kullanım kolaylığı ve şıklığıyla büyülediği Retro Kahve Makinesi ile mutfağınızı adeta bir podyuma çeviriyor. Retro çizgisiyle 90’lar modasını mutfaklara taşıyan Retro Kahve Makinesi eşsiz bir kahve deneyimi sunuyor. 

Read More

Karpuzun 8 önemli faydası

Karpuz, lezzetli olmasının yanı sıra serinletici etkisiyle yaz aylarının en favori meyvelerinden biri. Üstelik yüzde 92’si sudan oluşan karpuz vücudumuzun sıvı ihtiyacını karşılarken, yüksek miktarda içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde kalp sağlığını korumadan kas ağrılarına, cildi gençleştirmeden saçları güçlendirmeye kadar pek çok fayda sağlıyor.

Read More

Obezitenin şekeri düştü

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın aldığı karara göre gıdalarda kullanılabilecek Nişasta Bazlı Şeker(NBŞ) kotası yüzde 5’ten, 2,5’e düşürülmüştü. Alınan kararı değerlendiren Metabolik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. İsa Kaman, sınırlamanın obezite ve diyabet hastalıklarını azaltacağını, metabolik cerrahi ile kilo veren hastaların sağlığı için de önemli bir gelişme olduğunu söyledi.

Read More

Dünya Çikolata Günü’ne keyif katan lezzetler

“Hepimizin Ortak Noktası” Kahve Dünyası, 7 Temmuz Dünya Çikolata Günü’nü doğal, katkısız ve birbirinden leziz çikolatalarıyla kutluyor. İçi çıtır bisküvi, dışı çikolata kaplı Bonte’den tatları kadar cezbedici görünümleriyle de iştahları kabartan spesiyal çeşitlere uzanan çikolatalar, büyük küçük her yaştan Kahve Dünyası misafirine şölen yaşatıyor.

Read More