fbpx

Türkiye’nin yemek trendleri belirlendi

2019’a sayılı günler kala, Türkiye‘nin en büyük online yemek sipariş platformu Yemeksepeti, Türkiye’nin 2018 yemek trendlerini açıkladı.

Yemeksepeti‘nin verilerine göre 2018’in sipariş lideri geçtiğimiz yıllarda da olduğu gibi hamburger oldu. Hamburgeri sırasıyla döner ve lahmacun izledi.

Döner 5. sıradan 2. sıraya yükseldi

2017’de 5. sırada yer alan döner, bu yıl atağa geçti ve sipariş sayısını yüzde 70 artırarak listenin 2. sırasına yerleşti. Lahmacun bir önceki yıla göre bir basamak geriledi ve 3. sırada yer aldı.

Yemeksepeti kullanıcıları bazında da ilginç ekolara imza atıldı. Bu yılın sipariş rekorunu 1.633 siparişle İstanbul’da yaşayan bir kullanıcı kırdı. Diğer rekorlar ise 1.623 adet siparişle Samsun’dan ve 1.295 adet ile yine İstanbul’dan geldi.

En çok yemek siparişi İstanbul, Ankara ve İzmir’den

Online yemek platformu üzerinden en çok siparişin verildiği ilk 3 il nüfusla bağlantılı olarak İstanbul, Ankara, İzmir olurken, Eskişehir, Antalya, Bursa, Adana, Denizli, Kocaeli ve Konya ilk 10’da yer aldı.

Tüm şehirler içerisinde sipariş cirosunu en çok artıran iller ise ortalama 3 kat artışla Burdur, Karabük ve Karaman oldu. Bu illeri ise sırasıyla; Düzce, Çankırı, Tokat, Kastamonu, Kahramanmaraş, Mardin ve Amasya izledi.

Kaynak: Catering Türkiye ve Yemeksepeti


Yorumlar

mood_bad
  • No comments yet.
  • Add a comment